آزمون ورودی سامرکمپ دیوار

رویداد
جدول امتیازات
ثبت‌نام
آمادگی بیشتر
مسابقات
پایان

پایان رویداد آزمون ورودی سامرکمپ دیوار

رویداد آزمون ورودی سامرکمپ دیوار به پایان رسیده است. برای آمادگی بیشتر در رویدادهای آینده؛ دوره‌های آموزشی کوئرا کالج و بانک سؤالات کوئرا را ببینید.

  • مسابقات پیش رو
  • دوره‌های آموزشی
  • بانک سؤالات

درباره رویداد#

سامرکمپ، فرصتیه برای یادگیری، کسب تجربه و فعالیت در یک محیط کار حرفه‌ای.

تابستان امسال دومین دوره از سامرکمپ دیوار، در حوزه‌های مهندسی نرم‌افزار و فرانت‌اند برگزار می‌شه.

افرادی که در این دوره شرکت می‌کنن، تکنولوژی‌های مورد استفاده در دیوار رو یاد می‌گیرن، با ساختار تیم‌ها و فرآیندهای کاری‌ آشنا می‌شن، تیم تشکیل می‌دن و پروژه‌های مختلفی رو در قالب این تیم‌ها اجرا می‌کنن. علاوه بر این حقوق هم دریافت می‌کنن. در نهایت هم یه تعدادی از شرکت‌کنندگان به صورت رسمی دیوار اضافه می‌شن!

آزمون اولیهٔ ورود به این دوره، در تاریخ ۲۰ خرداد برگزار می‌شه و بعد از ارزیابی‌های اولیه و انجام مصاحبه، شرکت‌کنندگان نهایی در ابتدای تیرماه مشخص می‌شن. این دورهٔ آموزشی از اول مردادماه شروع می‌شه و تا پایان شهریور ادامه داره. دوره به صورت حضوری و در شرکت دیوار برگزار می‌شه.

سامرکمپ امسال شامل ۴ مرحله است:


مرحلهٔ اول

در این مرحله آموزش‌های مقدماتی تکنولوژی‌های مورد نیازمون، با همکاری تیم آموزشی رهنما کالج انجام می‌شه.

مرحلهٔ دوم

در این مرحله، درست مثل فضای کار واقعی دیوار، تیم‌هایی تشکیل می‌شه و هر تیم هم یک تیم‌لیدر از بچه‌های دیوار داره. به هر تیم پروژه‌هایی از جنس پروژه‌هایی که در دیوار انجام می‌شه تخصیص داده شده و افراد تیم با همکاری هم و با راهنمایی تیم‌لیدرشون، اون پروژه‌ها رو انجام میدن.

مرحلهٔ سوم

در هفتهٔ آخر دورهٔ سامرکمپ، هر تیم پروژه‌هایی رو که انجام دادن رو در قالب گزارشی به صورت دمو ارائه می‌ده.

مرحلهٔ چهارم

با توجه به عملکرد بچه‌ها در طول دورهٔ سامرکمپ، به نفراتی که مهارت‌های مورد نیاز برای کار در دیوار رو کسب کردن، پیشنهاد همکاری با دیوار داده میشه.


تکنولوژی‌ها#

    JavaScriptPythonJavaHTMLC++CSSGo

سوالات بخش مشترک اولیه، شامل پیاده‌سازی چند مسئلهٔ پایه‌ای الگوریتمیه که با زبان‌های C# ،Python، C++ ،Java و JS می‌تونین حلشون کنین. یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که لازمه داشته باشین توانایی درست و اصولی سرچ کردنه. راستی بچه‌های فرانت‌اند نیازی به حل سوال چهارم توی این قسمت ندارن. اما اگه بتونن حل کنن خوشحال میشیم :)

تو بخش دوم برای آزمون مهندسی نرم‌افزار، یه پروژه براتون تعریف شده که قراره قسمت‌های مختلفش رو پیاده‌سازی کنین. می‌تونین با زبان‌های C# ،Python، C++ ،Java این کار رو انجام بدین. در این قسمت مدل کردن مسئله، الگوریتم، کد تمیز و تسلط به زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده‌تون مهمه.

تو بخش دوم برای آزمون فرانت‌اند، یه پروژه براتون تعریف شده که قراره قسمت‌های مختلفش رو پیاده‌سازی کنین. باید با استفاده از JS، HTML و CSS این پروژه رو پیاده‌سازی کنین. در این قسمت مدل کردن مسئله، کد تمیز و تسلط به موارد گفته شده مهمه.

یه نکته خیلی مهم اینه که تو یکی از آزمون‌های مهندسی نرم‌افزار یا فرانت‌اند باید شرکت کنین و شرکت در جفتش امتیازی براتون نداره.

مسابقات#

ساعت ۱۰ صبح، بخش اول آزمون برگزار می‌شه و بعد از یه استراحت کوتاه، می‌ریم سراغ بخش دوم. در بخش دوم آزمون به انتخاب خودتون تو یکی از مسابقات Frontend یا Software Engineering شرکت کنین و به سؤالاتش پاسخ بدین.

آزمون ورودی سامرکمپ دیوار (بخش اول)


۳ ساعت
۳۳۱۴ شرکت‌کننده

۴ سؤال
۲۰ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۰:۰۵
PythonJavaC#Software Engineering
مشاهده جزئیات مسابقه

آزمون ورودی سامرکمپ دیوار (بخش دوم - Software Engineering)


۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
۳۳۱۱ شرکت‌کننده

۳ سؤال
۲۰ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۴:۰۵

آزمون ورودی سامرکمپ دیوار (بخش دوم - Frontend)


۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
۳۳۱۲ شرکت‌کننده

۱ سؤال
۲۰ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۴:۰۵

سامرکمپ دیوار

لینک‌های مرتبط#

وبینار معرفی سامرکمپ ۱۴۰۱ دیوار

روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ماه، وبیناری در مورد سامرکمپ دیوار برگزار شد. در این رویداد دبیر فنی دوره به طور کامل در مورد جزئیات این دوره و روش‌های ارزیابی افراد توضیح دادن.
این وبینار ضبط شده و دیدنش می‌تونه به رفع شدن پرسش‌های احتمالی شما هم کمک کنه.

مشاهده

دوره آموزشی web front-end دیوار

در این بخش می‌خوایم برای یادگیری مثال‌های عملی و دست به کد شدن، شروع کنیم به پیاده‌سازی یک web application ساده. کلیت قضیه یه بخش ساده ولی مهم از دیواره، فقط چند تا چیز کوچیک هست که باید قبل از شروع، در موردشون بدونیم.

مشاهده

برگزارکنندگان#

لوگوی شرکت دیوار

دیوار

پلتفرم نیازمندی‌های آنلاین
تهران
۲۰۱-۵۰۰ نفر
JavaScriptPythonJavaReactDjangoGo

معرفی دیوار
دیوار بزرگ‌ترین پلتفرم نیازمندی‌های آنلاین در کشوره که فعالیتش رو از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده.
دیوار با تکیه بر خلاقیت افراد مستعد و اعتماد به اون‌ها، تا امروز تونسته بر سبک زندگی میلیون‌ها ایرانی تاثیرگذار باشه. دیوار تلاش می‌کنه تا این شرکت محیطی باشه برای رشد، یادگیری و خلق ایده‌های جدید.
معرفی رهنما کالج
رهنما کالج از سال ۱۳۹۵ ایجاد شد تا افرادی که می‌خواهند در حوزه دیجیتال فعالیت کنند، مهارت‌های تازه یاد بگیرند و کار واقعی را تجربه کنند. تا زمستان ۱۳۹۸ دوازده دوره حضوری کارآموزی (در رشته‌هایی مثل برنامه‌نویسی، دیجیتال مارکتینگ، ماشین لرنینگ و طراحی محصول) برگزار شد و از آن به بعد، کالج تلاش کرد با طراحی دوره‌های آنلاین، آموزش را گسترده‌تر کند و افراد بیشتری را به شغل مورد علاقه‌شان برساند.

پروفایل طاهر آتش‌سرو

طاهر آتش‌سرو

مدیر منابع انسانی دیوار

تو سامرکمپ ما به دنبال ایجاد فرصتیم. فرصتی برای اینکه بتونیم استعدادها رو کشف کنیم. استعدادهایی که در کنارشون می‌تونیم رشد کنیم و آینده دیوار رو شکل بدیم. استعدادهایی که برای دستیابی بهشون باید روش متفاوت‌تری از فرآیند عادی جذب‌مون رو بریم. استعدادهایی که شاید در لحظه آماده نباشند ولی می‌دونیم با انرژی و جهت‌دهی درست می‌تونند بترکونند و همونی باشند که ما تو دیوار می‌خوایم باشیم.

پروفایل شروین حاجی‌ اسماعیلی

شروین حاجی‌ اسماعیلی

معاون مهندسی دیوار

هدفمون فراهم کردن شرایط کار توی یه محیط حرفه‌ایه؛ برای افرادی که تمایل و علاقه و استعداد دارن، ولی سابقه‌ی کاری زیادی ندارن. اگر این شرایط رو دارین و دوست دارین تکنولوژی‌هایی که در دیوار استفاده می‌شه رو یاد بگیرین، با ساختار تیم‌ها و فرهنگ سازمانی ما آشنا بشین و دو ماهِ جذاب و مفید پیش رو داشته باشین، سامرکمپ بهترین فرصته.

پروفایل مهتدی حسن‌پور

مهتدی حسن‌پور

چپترلیدر فرانت‌اند دیوار

رمز موفقیت مایکل شوماخر این بوده که وقتی همه ترمز می‌گرفتند، اون گاز می‌داده! البته همین باعث شد تصادف کنه و نشون بده این جمله‌ها در واقع به درد نمی‌خورند. حالا ما در دیوار اتراق تابستونی‌ای داریم که می‌تونید بیایید و توقف کنید و پیشرفت کنید و در کنار هم گاز بدیم! در این دوره ما به شما کمک می‌کنیم تا بتونید توانایی‌های فنی‌تون در Front-end رو گسترش بدید. هم‌چنین کار تیمی رو با هم تمرین می‌کنیم.

پروفایل هما راد

هما راد

مدیر جذب استعداد فنی دیوار

سامرکمپ یک فرصته، هم برای دیوار و هم برای افرادی که نیاز و علاقه به تجربه‌ی کار کردن در محیط حرفه‌ای دارن و اولای مسیر کاری حرفه‌ایشون هستن. سامرکمپ در دیوار بخشی از تجربه‌ی هرساله و پرانرژی دیواره. تیم‌های مختلف در دیوار با انگیزه و انرژی بالا برای محقق شدن سامرکمپ تلاش میکنن و همه‌ی ما مشتاق اضافه شدن اعضای جدید و پر انگیزه و اشتیاق برای کسب مهارت و دانش به تیم دیوار هستیم.