5 ریپازیتوری‌‌ گیت هاب که هر توسعه‌دهنده‌ای باید بشناسد

913
ریپازیتوری‌‌ گیت هاب

گیت‌هاب علاوه بر اینکه مرکز برخی از جالب‌ترین پروژه‌های متن‌باز در اینترنت است، مکانی عالی برای به اشتراک‌گذاری منابع مختلف است؛ از کتاب‌های رایگان گرفته تا API‌ها و از نقشه راه‌ها تا ایده‌هایی برای پروژه‌های مختلف. ولی تعداد منابع در گیت‌هاب آنقدر زیاد است که پیدا کردن ریپازیتوری‌های‌ مفید را بسیار سخت می‌کند تا جایی که گاهی تصور می‌کنید اصلاً ریپازیتوری‌‌ مفیدی وجود ندارد. به همین دلیل قصد داریم در ادامه، پنج ریپازیتوری‌‌ فوق‌العاده که به شما کمک می‌کنند تا توسعه‌دهنده بهتری شوید را معرفی کنیم.

Developer Roadmap

⭐ ستاره گیت‌هاب: بیش از 175 هزار

به مشکل برخورده‌اید؟ یا برای شروع کار خود در مسیر برنامه‌نویسی نیاز به توصیه‌های دیگران دارید؟ Developer Roadmap به شما خواهد کرد. این ریپازیتوری‌‌ تمام فناوری‌های لازم برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند، بک‌اند یا مهندس DevOps را برای شما فراهم می‌کند. همچنین همه فناور‌ی‌های جایگزین را متناسب با نیاز یا راحتی شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

Public Apis

⭐ ستاره‌های گیت‌هاب: بیش از 166 هزار

ریپازیتوری‌‌ Public Apis یک لیست گردآوری شده از API‌های رایگان موجود در اینترنت است. شما می‌توانید از آن‌ها در پروژه‌های شخصی و یا حرفه‌ای خود استفاده کنید. این ریپازیتوری‌‌ مجموعه متنوعی از  API‌ها را برای کاربردهای مختلفی مثل کسب‌وکار، انیمه، حیوانات، اخبار، مالی، بازی و… ارائه می‌دهد.

مطلب مرتبط: یک چیت‌شیت برای شروع کار با گیت و گیت‌هاب

System Design Primer

⭐ ستاره گیت‌هاب: بیش از 148 هزار

System Design Primer، یک ریپازیتوری‌‌ عالی برای مهندسین نرم‌افزار است که به شما کمک می‎‌کند تا طراحی سیستم‌های بزرگ را انجام داده و به مهندس بهتری تبدیل شوید. این ریپازیتوری‌‌ مجموعه‌ای منظم از منابع را برای این موضوع تهیه کرده است.

از آنجایی که طراحی سیستم یک جزء ضروری در مصاحبه فنی اکثر شرکت‌هاست، این ریپازیتوری‌‌ با ارائه برنامه مطالعه، توصیه‌هایی برای مصاحبه، سؤالات مصاحبه و پاسخ آن‌ها، مجموعه‌ فلش‌کارت‌های Anki برای یادگیری تعاملی و چالش‌های کدزنی به شما کمک می‌کند تا برای مصاحبه‌های فنی آماده شوید.

Tech Interview Handbook

⭐ ستاره‌های گیت‌هاب: بیش از 60 هزار

این ریپازیتوری‌‌ تمامی آنچه را که برای آمادگی یک مصاحبه فنی نیاز دارید، برایتان مهیا می‌کند. از چگونگی آماده شدن برای مصاحبه‌های فنی گرفته تا سؤالات خوبی که می‌توانید از مصاحبه‌کننده بپرسید و نکاتی مفید برای ساخت رزومه، همگی در این ریپازیتوری جمع شده‌اند.

Design Resources for Developers

⭐ ستاره گیت‌هاب: بیش از 33 هزار

این ریپازیتوری‌‌ شامل لیستی منتخب از منابع رابط کاربری (UI) و طراحی است. در این مخزن تصاویر آرشیوی، قالب‌های وب، فریم‌ورک‌های CSS، کتابخانه‌های رابط کاربری، ابزارها و بسیاری منابع دیگر، به‌صورت رایگان برای استفاده در نرم‌افزارها و پروژه‌ها در دسترس هستند. این ریپازیتوری‌‌ شامل تمامی قالب‌های مورد‌نیاز برای شروع پروژه‌های توسعه وب شما است.

امیدواریم این ریپازیتوری‌ها برای شما مفید باشند و بتوانید از آن‌ها برای تبدیل شدن به یک مهندس نرم‌افزار بهتر استفاده کنید.

علیرضا اسماعیلی

ممکن است علاقه‌مند باشید
گیت هاب (GitHub) چیست؟
یک چیت‌شیت برای شروع کار با گیت و گیت هاب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments