چرا باید React را بیاموزید

1715
دلایل یادگیری React

علی‌رغم رقابت Vue.js و React ،Angular انتخاب ثابت‌شده توسعه‌دهندگان برای ساخت وب‌اپلیکیشن‌ها است. فرقی نمی‌کند که شما توسعه‌دهنده‌ای باشید که به دنبال افزایش مهارت خود است یا یک مدیر تجاری که به دنبال بهبود ارائه خدمات دیجیتالی است، در هر صورت دلایل زیادی برای یادگیری React وجود دارد. در ادامه دلایل اصلی برای انتخاب و یادگیری React آورده شده است.

React اعلانی (declarative) است

React به جای سینتکس دستوری از سینتکس اعلانی استفاده می‌کند. بنابراین توسعه با React سریع و آسان است و البته احتمال خطای انسانی کمتری وجود دارد. در این روش نیازی نیست به برنامه نحوه نمایش وضعیت را بگویید؛ فقط باید آنچه که می‌خواهید اتفاق بیفتد را بیان کنید.

React Native توسعه برنامه‌ها را آسان‌تر می‌کند

ممکن است قبلاً عبارت «یک بار بنویس، همه‌جا اجرا کن» را شنیده باشید. React Native این نوع فلسفه را با «یک بار یاد بگیر، همه‌جا بنویس» به React می‌آورد. هنگامی که معماری و تفکر پایه React را درک کردید، می‌توانید اپلیکیشن‌های کاملاً کاربردی را هم برای Android و هم iOS توسعه دهید. نیازی نیست دو روش مختلف برای ارائه برنامه‌های خود یاد بگیرید. بنابراین پس از یادگیری React، می‌توانید محصول جدید خود را نه تنها در سریع‌ترین زمان ممکن، بلکه به طیف وسیع‌تری از کاربران ارائه دهید.

React جامعه قدرتمندی دارد

React جامعه‌ای گسترده از توسعه‌دهندگان دارد که به حفظ و رشد این کتابخانه منبع‌باز کمک می‌کنند. یکی دیگر از دلایل قدرتمند بودن این جامعه، ابزارهای فوق‌العاده‌ای از جمله React Profiler و React devtools است که می‌توانید با آن‌ها در React کار کنید.

React بر قابل استفاده مجدد بودن اجزا تمرکز دارد

از آنجایی که React مبتنی بر مؤلفه است، باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما برای توسعه می‌شود. می‌توانید یک رابط را به اجزای قابل استفاده مجددی که به شما این امکان را می‌دهند تا رابط‌های کاربری پویا بسازید، تقسیم کنید. بنابراین در شرکت‌های بزرگی که در پلتفرم‌های مختلف فناوری کار می‌کنند، توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود تا برای اطمینان از انسجام، منبع واحدی را برای طراحان فراهم کنند.

سازمان‌های بزرگ از React استفاده می‌کنند

یکی از دلایل محبوبیت React این است که عملکرد آن در مقیاس بالا ثابت شده است. فیس‌بوک React را ایجاد و اکنون در بسیاری از برنامه‌های خود از آن استفاده می‌کند. فیس‌بوک به مراقبت و بهبود React ادامه می‌دهد، بنابراین شما از این دانش نیز بهره‌مند خواهید شد.

مطلب پیشنهادی: جهنم آموزش یا چگونه توسعه‌دهنده نشویم

SEO-Friendly ،React است

React سازگارترین کتابخانه JavaScript برای اهداف SEO شناخته می‌شود. هر‌چند React به‌خودی‌خود SEO-Friendly نیست (مانند همه فریم‌ورک‌های JavaScript)، اما SEO را می‌پذیرد و خزش در اجزای آن برای گوگل آسان‌تر است.

React از قابلیت‌های JavaScript به‌طور کامل استفاده می‌کند

JavaScript پیشتاز تفکر فعلی در زمینه توسعه است و React یک کتابخانه JavaScript است که از قابلیت‌های آن به‌طور کامل استفاده می‌کند. React انعطاف‌پذیر و بک‌اند آگنوستیک است. به این معنی که شما می‌توانید از React صرف‌نظر از اینکه بقیه فناوری‌های مورد استفاده شما چه چیز‌هایی هستند، استفاده کنید.

unopiniated ،React است

ری‌اکت unopinionated است و شما را مجبور به استفاده از انواع خاصی از فرم‌ها یا routing نمی‌کند. انتخاب با شماست. بنابراین می‌توانید پویاتر پاسخ دهید و با نیازهای متغیر کاربران خود سازگار شوید. همه این‌ها به واسطه JavaScript امکان‌پذیر شده است.

آینده شغلی خود را تضمین و قدرت درآمد خود را افزایش می‌دهید

در حال حاضر React در صدر حوزه توسعه وب‌اپلیکیشن‌ها قرار دارد و دلیل آن این است که JavaScript انعطاف‌پذیر است و کار در آن به شما این امکان را می‌دهد تا وظایف را بین فرانت‌اند و بک‌اند تقسیم و فرصت کار در هر دو حوزه را پیدا کنید. اما مهم‌تر از همه، همه به JavaScript و React به‌عنوان آینده وب‌اپلیکیشن‌ها نگاه می‌کنند. بنابراین یادگیری React آینده شغلی شما را تضمین و قدرت درآمد شما را افزایش می‌دهد.

یادگیری React سریع و آسان است

یادگیری React در مقایسه با سایر کتابخانه‌ها، فریم‌ورک‌ها یا زبان‌های برنامه‌نویسی نسبتاً آسان است. React شهودی است و مانند فریم‌ورک Angular سنگین نیست. مسلماً تفکر به شیوه React کمی متفاوت از آن چیزی است که ممکن است به آن عادت داشته باشید. اما هر توسعه‌دهنده‌ای که حتی دانشی اولیه از  JavaScript داشته باشد، می‌تواند پس از چند روز آموزش برنامه‌های زیبایی را در React بسازد.

تغییرات React بسیار اندک است

صنعت توسعه فرانت‌اند به تغییرات سریع و مداوم خود مشهور است. اما همه شرکت‌ها نمی‌توانند برای همگام شدن با تکنولوژی هرساله برنامه‌های خود را تغییر دهند. به همین دلیل است که شرکت‌ها React را انتخاب می‌کنند. اگرچه React دائماً در حال تغییر است، اما معمولاً APIها را کاهش نمی‌دهد یا حذف نمی‌کند. شما با استفاده از React، از تعهد تیم‌ها به حفظ backwards compatibility استفاده خواهید کرد.

مطلب مشابه: یک چیت‌شیت برای شروع کار با گیت و گیت هاب

نسرین نادری

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments